Erol Yılmaz
Erol Yılmaz

Erol Yılmaz

Ben kimim?

Kimdir?

Merhaba ben Erol,

3 Aralık 1988 İnegöl/Bursa doğumluyum. Üç yaşımdan beri İstanbulda ailemle yaşıyorum. İlk ve orta öğretimimi Yaşar Doğu İlköğretim Okulunda Lise eğitimimi Mecidiyeköy Lisesinde, Lisans eğitimimi ise İstanbul Üniversitesinde Ekonometri bölümünde yaptım. İstanbul üniversitesinin Ekonometri Bölümünden 2014 Haziran ayında mezun oldum.

Şöyle kısaca geçmişimden bahsetmek gerekirse çoçukluğunu pek yaşayamamış biriyim ben. Doğuştan delik olan sol kulak zarım nedeniyle 3 ameliyat geçirmiş ve bir meybuz (bilenler bilir bir nevi dondurma) yüzünden ses tellerimi kaybetme riski ile karşı karşıya kalmış ve bu yüzden uzun bir süre oksijen çadırında yattım.

Annemin elinden tutmuş sürekli hastane hastane gezmişim. Bir çok çocuk gibi çocukluğumu yaşamak isterdim ama sokağa çıkamaz, kirlenemez, oyunlar oynayamazdım. Kendimi acındırmak değil niyetim yanlış anlaşılmasın. Sadece neydim ne oldum kısmını daha iyi anlmanızı istiyorum. Çocukluğumun büyük bir kısmı ev-hastane arasında otobüslerde annemin kucağında oturarak, bir çok hemşirenin sevimli bakışlarıyla ve ‘ay ne tatlısın sen korkma bir şey olmayacak’ diyip bana vurdukları iğnelerle büyüdüm ben. Bir ameliyat öncesi yediğim narkozun etkisiyle 10 a kadar sayamadan uykuya daldığımı hiç unutmuyorum. Gözlerimin önünde hala o yedi tane ameliyet ışığının tepemde duruşu.

Eğitim hayatım ise hastalıklarımdan dolayı ayrıcalık mı tanındı bilinmez ama başarılarla başladı, kırmızı kurdeleler, pek iyiler havada uçuşuyordu belki de çalışkan bir öğrenciydim bilmiyorum ama pek öyle devam etmedi. Çok da kötü değildim yanlış anlamayın. Lise de kırığın ne demek olduğunu öğrendim, mesela ben de 6 tane vardı. Yüzsüz olduğumu da o gün anladım. Karnemi almış eve getirmiş ve PS’nin karşına oturmuş oyun oynuyordum. Ailemden yediğim fırçayı unutamam ama olan olmuş haksız mıyım? Gelecek sene düzeltiriz ne var, tatilin tadını çıkaralım biraz dedik fena mı?

Lise Hayatım bir şekilde bitmişti. Ancak üniversiteye girmek pek de kolay olmadı benim için. 2005 yılı itibariyle 5 kez üniversite sınavına girdim. 3. girişimde yeterli puana ulaşmış Çankaya - İktisat kazanmış ancak gitmemiştim. Özel üniversite olduğunu sonradan öğrenmiştim çünkü. Her şey de bir hayır vardır diyerekten yeniden hazırlandım üniversite sınavına, bir önceki yıl tercih yapıp üniversiteye gitmediğim için 4.yılımda puanım kırılmıştı, iyi bir puan yapmama rağmen tercihte bulunmamıştım. Çünkü çok daha iyi bir bölüm kazanabilirdim. Bir sene daha dedim ve 2009 yılında beklentilerim altında da olsa İstanbul Üniversitesi Ekonometri Bölümünü kazanmıştım. Üniversite hayatım boyunca performans sanatlarıyla ilgilendim ve hem Kabile Alternatif Performans Topluluğu ile hem de Pozitif Ol Organizasyon ile şehir şehir, festival festival gezme fırsatı yakaladım. Bu üniversite dönemimde kamp yapmaya başlamış ve bununla birlikte yazları kaya tırmanışı, kışın zirve faaliyetlerine katıldım. Fırsat buldukça snowboard yapmış ve paten kaymıştım. Çocukluğumun acısı çıkıyordu yavaş yavaş. Bu nedenle bölümü 5 sene de bitirebilmiştim. Ayrıca adrenalin tutkunuyum, Üç kez bungee jumping, üç kez yamaç paraşütü yaptım, yamaç paraşütünde top çevirmişliğim de var.

Şimdilerde özel bir şirkette Abone İlişkileri Sorumlusu olarak çalışırken, bir yandan da performans hayatıma devam ediyorum. Ayrıca Tan Sağtürk Akademi’nin Çekmeköy, Cadde ve Ataşehir şubelerinde bir de Empahty Sanat Okulun’da çocuklara Juggling Drama dersleri veriyorum.